Historie

Psal se rok 1947, když mladý inženýr Otakar Kautský nastupoval do Chemických závodů Litvínov na pozici technologa. V této poválečné době, bylo potřeba přistupovat k řešením inovativně. Výsledkem byly na tři desítky patentů v oblasti chemických výrob. Například pracoval na originálních změnách v konstrukci chemických reaktorů.

Tento způsob přístupu předal i svému synovi Ing. Vladimíru Kautskému, který začínal v konstrukci Chemických závodů v Litvínově, kterou posléze i vedl.

Rok 1993 se stal přelomový, Ing. V. Kautský se rozhodl založit společnost, která bude nabízet komplexní služby od návrhu, přes výrobu až po instalaci zařízení. Zkušenosti z chemických provozů a dochované know-how uplatnil již od prvních zakázek. Ve firmě zastává místo technologa. Během let se rozšířil tým konstruktérů / project managerů z jednoho konstruktéra na tři pracovníky s pomocnou silou z řad studentů.

Osvědčilo se nám, že akce je spravována jednou osobou, která zpracuje konstrukční část a pak i výrobně / dodavatelskou část. Tento přístup se vyplatil, již jsme na trhu přes dvacet let a naše snaha o spokojeného zákazníka se nám daří.

Abychom využili dostupných moderních technologií, zakoupili jsme 3D programy a program na simulaci proudění a přestupu tepla.