O nás

Psal se rok 1947, když mladý inženýr Otakar Kautský nastupoval do Chemických závodů Litvínov na pozici technologa. V této poválečné době, bylo potřeba přistupovat k řešením inovativně. Výsledkem byly na tři desítky patentů v oblasti chemických výrob. Například pracoval na originálních změnách v konstrukci chemických reaktorů.

Tento způsob přístupu předal i svému synovi Ing. Vladimíru Kautskému, který začínal v konstrukci Chemických závodů v Litvínově, kterou posléze i vedl.

Roku 1993 učinil Ing. V. Kautský významné rozhodnutí a založil společnost za účelem nabízet komplexní služby od návrhu, přes výrobu až po instalaci zařízení. Ihned se jal aplikovat své nápady na vylepšení dosavadně nasbíraných zkušeností z přechozích provozů. Jeho vliv, z pozice hlavního technologa, byl pro firmu velmi přínosný, a proto se v krátké době rozšířil tým konstruktérů z jednoho na tři pracovníky, s pomocnou silou z řad studentů.

V současné době jsme na trhu již přes pětadvacet let a snaha o spokojeného zákazníka se nám i nadále ve velké míře daří. Nemalou roli zde odehrává osvědčený systém zpracování akce jednou osobou, od konstrukčního návrhu po výrobně dodavatelskou část.

V průběhu času prošla naše pracoviště modernizací, a to včetně zakoupení 3D programu s nástavbou na simulaci proudění a přestupu tepla, který umožňuje efektivnější zpracování konstrukčních návrhů ve všech směrech. Mimo řádně vybavená pracoviště se můžeme pochlubit především spokojenými zaměstnanci, o které se naše společnost i nadále pozvolna rozrůstá.

Aktuálně působíme v technické kanceláři ve Zlíně, kde vznikají návrhy aparátů, které následně vyrobíme a dodáváme nejen po celé České republice a Slovensku, ale i do zahraničí (například do Rakouska, Německa, Srbska, Litvy, …)